Dermapen

Co to jest Dermapen

Dermapen jest urządzeniem wyposażonym w 12 wymiennych, jednorazowych igieł, wykonanych ze stali chirurgicznej. Działanie polega na automatycznym nakłuwaniu skóry w sposób pulsacyjny. Częstotliwość pulsowania igieł umożliwia wykonanie do 1300 nakłuć na sekundę, co w rezultacie pozwala na wytworzenie siateczki mikrouszkodzeń na danym obszarze skóry. Jest to planowe mikrouszkodzenie skóry, które pobudza otaczającą zdrową tkankę do intensywnej regeneracji. Pobudzone zostają procesy naprawcze, co prowadzi do intensywnej regeneracji obszaru, który został poddany terapii. Ideą terapii jest regularne i przewidywalne uszkodzenie głębszych warstw skóry, co ma pobudzić ją do wzmożonej regeneracji i odbudowania struktury skóry. Głębokość perforacji skóry jest dobierana indywidualnie do potrzeb pacjenta, w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, co pozwala na pełną kontrolę przeprowadzanego zabiegu. Nakłuwanie skóry zastosowane w tym urządzeniu zwiększa efektywność zabiegu poprzez zwiększenie możliwości wnikania substancji czynnych w skórę. Dermapen może być stosowany jako samodzielny zabieg, gdyż intensywnie stymuluje skórę do naturalnej regeneracji. Jego działanie w pewnym stopniu można porównać do działania lasera frakcyjnego.

Czy zabieg wymaga znieczulenia

Nie, ale dla osób bardziej wrażliwych na ból przewidziane jest wcześniejsze znieczulenie kremem Emla.

Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu

Każdej osobie, u której można zauważyć objawy starzenia skóry, zmarszczki, zwiotczenie skóry, przebarwienia, utrata blasku, odwodnienie skóry. Zabieg może być wykonany na każdym obszarze skóry. Najczęściej jednak wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. U osób u których występują blizny potrądzikowe, pooperacyjne, pooparzeniowe. Wspomaga terapię wypadania włosów.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu
  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywna opryszczka
  • aktywny trądzik
  • choroby nowotworowe
Jak wygląda zabieg

Zabieg trwa około pół godziny. W tym czasie powstają specjalne mikronakłucia, które stymulują skórę. Zabieg jest wykonywany jednorazową głowicą wyposażoną w 12 sterylnych tytanowych, mikroigiełek. Jednocześnie wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, napinających i odżywiających skórę. Specjalnie dobrana głębokość iniekcji (od 0,5 mm do 2,5 mm) pozwala na całkowitą kontrolę wykonywanego zabiegu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe

Tuż po zabiegu należy nałożyć krem regenerujący np. Cetaphil / Cicaplast lub inny wskazany przez osobę wykonującą zabieg. Dodatkowo można zastosować wodę termalną lub zimne okłady np. ICE pack
Po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Należy unikać słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu.
Nie wolno zapominać o ochronie przeciwsłonecznej najlepiej z SPF +50.
Od drugiego dnia( do tygodnia) ze szczególną starannością należy dbać o skórę. Do mycia skóry twarzy używać łagodne emulsje myjące i regenerujące kremy np. z linii Cetaphil co najmniej 2 razy dziennie.

Rezultaty zabiegu

Po kilku tygodniach od zabiegu uzyskujemy odnowioną skórę, o zdecydowanie lepszej strukturze. Staje się ona bardziej jędrna, napięta i elastyczna, pełna blasku, a siateczka drobnych linii mniej widoczna. Skóra wyraźnie wygładza się i jest lepszej jakości. Następuje znaczne zmniejszenie rozstępów i wygładzenie płytkich zmarszczek. Zalecana jest seria kilku zabiegów. Ilość procedur uzależniona jest od problemu z jakim zgłasza się pacjent i kondycji jego skóry. Najczęściej wykonuje się 3 zabiegi w odstępie 4 tygodni. Efekt zabiegu z użyciem derma pena można podwoić wykonując ten zabieg w połaczeniu z peelingiem np. PRX T33.
Pełen efekt następuje w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu.

Zapisy

Umów się na wizytę

Zadzwoń do nas

+48 603 640 081

Zapisz się on-line
w serwisie znanylekarz.pl

Zostaw nam swój numer
Oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie

Wizyty

Gabinet Dr Mudel

ul. Niemcewicza 26 lok. 28
klatka B, piętro 2
02-306 Warszawa

Newsletter

Podaj swój adres e-mail i otrzymuj informacje o nowościach i promocjach

Kontakt

Gabinet Medycyny Estetycznej
Dr Katarzyna Mudel

ul. Niemcewicza 26 lok. 28
klatka B, piętro 2
02-306 Warszawa

+48 603 640 081
katarzyna@drmudel.com

Facebook